Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za maj 2019.
Kinoteka - maj 2019: Zli poručnik (Harvi Kajtel)
Kinoteka - maj 2019: Zli poručnik (Harvi Kajtel)

Kinoteka – repertoari za maj 2019.

Tokom maja 2019. u Jugoslovenskoj kinoteci odlični stari ali i noviji filmovi. Pogledajte šta nudi Kinoteka u salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1…

Na programu su filmski ciklusi: izbor iz opusa rediteljki Pilar Miro i Anjes Varda, Moj izbor (Ana Marija Rosi), Nema sreda, Dokumentarni četvrtak, Crni film, Beogradski filmoplov 1944-1963, Velikani svetskog filma (Harvi Kajtel; 13. maja proslaviće 80 godina), filmovi posvećeni katedrali Notr Dam; Da se ne zaboravi – 20 godina od NATO agresije na SRJ; Fokus – Alen Delon

Takođe, biće održane i sledeće manifestacije i ciklusi: BELDOCS, Festival italijanskog filma, Festival fantastike: Povratak u bioskop 6, ciklus „Nagrade Goja„, Noć muzeja, retrospektiva filmova Aleksandra Saše Petrovića.

Muzej Kinoteke, Kosovska 11 – Sala „Dinko Tucaković“

Sreda, 1. maj / četvrtak, 2. maj
Neradni dani

Petak, 3. maj
Sećanje na… Anjes Varda
17.00… KLEO OD PET DO SEDAM (FR 1962)
Cleo de 5 a 7
ul. Korin Maršan (Corinne Marchand), Antoan Borselje (Antoine Bourseiller)
r. Anjes Varda (Agnes Varda)

19.00… SREĆA (FR 1965)
Le bonheur
ul. Žan Klod Druo (Jean-Claude Drouot), Mari Frans Boaje (Marie-France Boyer)
r. Anjes Varda (Agnes Varda)

20.30… SKITNICA (FR 1985)
Sans toit ni loi
ul. Sandrin Boner (Sandrine Bonnaire), Maša Meril (Macha Meril)
r. Anjes Varda (Agnes Varda)

Subota, 4. maj
17.00… VRAGOLAN IZ TORMESA (ŠP 1959)
El lazarillo de Tormes
ul. Marko Paolei (Marco Paoletti), Karlos Kasaravilja (Carlos Casaravilla)
r. Sezar Ardavin (Cesar Ardavin)

19.00… ZVEZDA RIJA (SRN 1955)
Stern von Rio
ul. Marija Frau (Maria Frau), Vili Frič (Willy Fritsch)
r. Kurt Nojman (Kurt Neumann)

21.00… LEPO JE BITI MLAD (VB 1955)
It’s Great to Be Young
ul. Džon Mils (John Mills), Sesil Parker (Cecil Parker)
r. Siril Frankel (Cyril Frankel)

Nedelja, 5. maj
17.00… SVE ZBOG NJE (IT 1949)
Al diavolo la celebrità
ul. Merilin Baferd (Marilyn Buferd), Miša Auer (Mischa Auer)
r. Mario Moničeli (Mario Monicelli), Steno (Steno)

19.00… IĆI ĆEMO U MONTE KARLO (FR 1951)
Nous irons a Monte Carlo
ul. Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Marsel Dalio (Marcel Dalio)
r. Žan Boje (Jean Boyer)

21.00… POPLAVE STRAHA (VB 1958)
Floods of Fear
ul. Hauard Kil (Howard Keel), En Hejvud (Anne Heywood)
r. Čarls Krajton (Charles Crichton)

Ponedeljak, 6. maj
Sećanje na… Nađa Poderegin
17.00… KUĆA NA OBALI (JUG, 1954)
ul. Rene Deltgen, Nađa Poderegin
r. Boško Kosanović

19.00… EŠALON DOKTORA M (JUG, 1955)
ul. Nađa Poderegin, Severin Bijelić
r. Živorad Žika Mitrović

21.00… IZ RUSIJE S LJUBAVLJU (VB, 1963)
From Russia with Love
ul. Šon Koneri (Sean Connery), Nađa Poderegin
r. Terens Jang (Terence Young)

Utorak, 7. maj
Crni film
17.00… KAKO ONA HOĆE (SAD 1986)
She’s Gotta Have It
ul. Trejsi Kamila Džons (Tracy Camilla Johns), Tomi Redmond Hiks (Tommy Redmond Hicks)
r. Spajk Li (Spike Lee)

19.00… ŽESTOKI MOMCI (SAD 1991)
Boyz ‘n the Hood
ul. Kuba Guding Džunior (Cuba Gooding Jr.), Lorens Fišbrn (Laurence Fishburne)
r. Džon Singlton (John Singleton)

21.00… NJU DŽEK SITI (SAD 1991)
New Jack City
ul. Vesli Snajps (Wesley Snipes), Ajs Ti (Ice-T)
r. Mario Van Pibls (Mario Van Peebles)

Sreda, 8. maj
18.00… CRNI DINAMIT (SAD 2009)
Black Dynamite
ul. Majkl Džaj Vajt (Michael Jai White), Arenio Hol (Arsenio Hal)
r. Skot Sanders (Scott Sanders)

20.00… ĐANGOVA OSVETA (SAD 2012)
Django Unchained
ul. Džejmi Foks (Jamie Foxx), Kristof Valc (Christoph Waltz)
r. Kventi Tarantino (Quentin Tarantino)

Četvrtak, 9. maj
Festival BELDOCS
16.30… Manu (BEL, 2018)
Režija: Emanuel Bonmarijaž (Emmanuelle Bonmariage)

18.30… Srećni prinčevi (GR, 2018)
Happy Princes
Režija: Panajotis Delijanis (Panagiotis Deligiannis)

20.00… Ronjenje – rituali u vodi (ISL, 2017)
Dive – Rituals in Water
Režija: Hana Bjerk Valsdotir (Hanna Björk Valsdottir), Elin Hansdotir
(Elin Hansdottir), Ana Run Trigvadotir (Anna Run Tryggvadottir)

21.30… Dečak rata (ČEŠ/NEM, 2018)
Boy of War
Režija: Siprijan Kleman-Delmas (Cyprien Clément-Delmas), Igor Kosenko (Igorь Kosenko)

Petak, 10. maj
16.30… Sunce zalazi na istoku (LIT, 2018)
The Sun Sets in the East
Režija: Aleksander Belinski (Alexander Belinski), Agne Dovidaitite (Agne Dovydaityte)

Q&A – Aleksander Belinski, Agne Dovidaitite

18.30… Moj neznani junak (SLO/LET/ČEŠ, 2018)
My Unknown Soldier
Režija: Ana Krivenko (Anna Kryvenko)

20.00… Moja baka sa Marsa (BLR/UKR, 2018)
My Granny From Mars
Režija: Aleksandar Mihalkovič (Aleksandr Mihalkovič)

21.30… Sve te neprospavane noći (POLj/VB, 2016)
All These Sleepless Nights
Režija: Mihal Marčak (Michal Marczak)

Subota, 11. maj
16.30… Poslednji bogumili (BiH, 2018)
Režija: Nedim Lončarević

Q&A – Nedim Lončarević

18.30… Kartoline (HR, 2018)
Režija: Igor Bezinović, Hrvoslava Brkušić, Katerina Duda, Ivana Pipal,
Ante Zlatko Stolica, Darovan Tušek

20.00… Osećaj Arvoa Parta (HOL, 2019)
That Pärt Feeling
Režija: Paul Hegeman

21.30… Panduri su glumci (ŠVE, 2018)
Cops Are Actors
Režija: Tova Mozard

Statisti, akcija! (BEL, 2018)
Backstage Action
Režija: Sanaz Azari

Q&A – Sanaz Azari

Nedelja, 12. maj
16.30… Sveci, Savo i Srbija (SR/JAR, 2019)
Saints, Savo & Serbia
Režija: Savo Tufegdžić
Svetska premijera

Q&A – Savo Tufegdžić

18.30… MS Valentina (AUS, 2019)
Režija: Melani Holaus (Melanie Hollaus)
Svetska premijera

Q&A – Melani Holaus

20.00… Posao u Rusiji (ČEŠ/RUS, 2018)
The Russian Job
Režija: Peter Horki (Petr Horky)

Jahači (POLj, 2018)
Horse Riders
Režija: Ana Gavlita (Anna Gawlita)

Animus animalis (priča o ljudima, životinjama i stvarima) (LIT, 2018)
Animus Animalis (a story about People, Animals and Things)
Režija: Aiste Zegulite (Aiste Zegulyte)

Q&A – Aiste Zegulite

Ponedeljak, 13. maj
16.30… Minjon (MAĐ, 2018)
Mignon
Režija: Kata Olah (Kata Olah)

Suma (POLj/BLR, 2018)
Summa
Režija: Andrej Kutsila (Andrei Kutsila)

18.30… Čekajući Barselonu (FIN, 2018)
Waiting for Barcelona
Režija: Juho-Peka Tanskanen (Juho-Pekka Tanskanen)

20.00… Geto Balboa (MAĐ, 2018)
Ghetto Balboa
Režija: Arpad Bogdan (Árpád Bogdán)

Q&A – Arpad Bogdan

22.00… Instant snovi (HOL, 2017)
Instant Dreams
Režija: Vilem Baptist (Willem Baptist)

Utorak, 14. maj
16.30… Nastaviće se (LET, 2018)
To Be Continued
Režija: Ivars Selekis (Ivars Seleckis)

18.30… Maj Doris (ŠVE, 2018)
Maj Doris
Režija: Jon Blohed (Jon Blåhed)

Q&A – Jon Blohed

20.00… Topionica duša (FRA, 2018)
Melting Souls
Režija: Fransoa-Ksavije Destors (François-Xavier Destors)

21.30… Beli svet po Daliboreku (ČEŠ/SLO/VB, 2017)
The White World According to Daliborek
Režija: Vit Klusak (Vit Klusak)

Sreda, 15. maj
Nema sreda
17.00… OLIVER TVIST (MAĐ, 1919)
Oliver Twist
Uloge: Sari Almaši (Sari Almasi), Đula Soregi (Gyula Szoreghy)
Režija: Marton Garaš (Marton Garas)

MAĆEHA (MAĐ, 1924)
Egy Fiunak a fele
Uloge: Pal Lukač (Pal Lukacs), Helena fon Bolvari (Helene von Bolvary)
Režija: Geza fon Bolvari (Géza von Bolváry)

19.00… JUNACI PAVLOVE ULICE (MAĐ, 1924)
A Pal Utcai Fiuk
Uloge: Đerđ Farago (György Faragó), Erne Verebeš (Ernö Verebes)
Režija: Bela Balog (Béla Balogh)

21.00… SINOVI JUDE (MAĐ, 1920)
Judas Fiai
Uloge: Kalman Zatonji (Kálmán Zátony), Sandi Igalič (Sandy Igalits)
Režija: Eden Uher (Ödön Uher)

Četvrtak, 16. maj
Dokumentarni četvrtak: „Gde nam je bila pamet?“
18.00… DANAS U NOVOM GRADU (JUG, 1962)
Režija: Vladan Slijepčević

PALETE I KONTEJNERI (JUG, 1972)
Režija: Vladimir Carin

NEZAPOSLENI LjUDI (JUG, 1968)
Režija: Želimir Žilnik

TRENUTAK ISTINE (JUG, 1969)
Režija: Milorad Jakšić Fanđo

20.00… BALADA O NAFTI (JUG, 1970)
Režija: Miroslav Jokić

TUŽIM DRŽAVU I SINA (JUG, 1983)
Režija: Nikola Nikša Jovićević

PARNIČENjE (JUG, 1964)
Režija: Dragoslav Lazić

BILjEG (JUG, 1981)
Režija: Živko Nikolić

DEVOJKE BEZ MOMAKA (JUG, 1963)
Režija: Vera Jocić

ANABELIN SAN (JUG, 1966)
Režija: Dejan Đurković

Petak, 17. maj
BEOKON i Jugoslovenska kinoteka predstavljaju –
Festival fantastike: Povratak u bioskop 6
17.30… POBESNELI MAKS (AUS, 1979)
Mad Max
Uloge: Mel Gibson (Mel Gibson), Džoana Samjuel (Joanne Samuel)
Režija: Džordž Miler (George Miller)

19.00… Tribina: Matriks posle 20 godina
Otvaranje festivala i izložbe „Art of Technotise“ Alekse Gajića

20.30… MATRIKS (SAD, 1999)
The Matrix
Uloge: Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Lorens Fišbern (Laurence Fishburne)
Režija: Lana Vačovski (Lana Wachowski), Lili Vačovski (Lilly Wachowski)

Subota, 18. maj
16.00… KADA VETAR DUNE (VB, 1986)
When the Wind Blows
Režija: Džimi T. Murakami (Jimmy T. Murakami)

17.30… NITI (VB/AUS/SAD, 1984)
Threads
Uloge: Karen Mar (Karen Meagher), Ris Dinsdejl (Reece Dinsdale)
Režija: Mik Džekson (Mick Jackson)

19.30… Tribina: Pepeo nuklearne vatre

20.30… DAN POSLE (SAD, 1983)
The Day After
Uloge: Džejson Robards (Jason Robards), Džobet Vilijams (JoBeth Williams)
Režija: Nikolas Mejer (Nicholas Meyer)

Nedelja, 19. maj
16.00… GUNISI (SAD, 1985)
The Goonies
Uloge: Šon Astin (Sean Astin), Džoš Brolin (Josh Brolin)
Režija: Ričard Doner (Richard Donner)

18.00… GODZILA (JAP, 1999)
Gojira ni-sen mireniamu
Uloge: Takehiro Murata (Takehiro Murata), Hiroši Abe (Hiroshi Abe)
Režija: Takao Okavara (Takao Okawara)

20.00… Tribina: Sakurabana predstavlja – Satoši Kon

21.00… SEĆANjA (JAP, 1995)
Memorizu
Režija: Kodži Morimoto (Koji Morimoto), Tensaj Okamura (Tensai Okamura),
Kacuhiro Otomo (Katsuhiro Otomo)

Ponedeljak, 20. maj
17.00… DVA MUSKETARA (ČSSR, 1964)
Blaznova kronika
Uloge: Peter Kostka (Petr Kostka), Emilija Vasariova (Emília Vásáryová)
Režija: Karel Zeman (Karel Zeman)

19.00… KRAJ AVGUSTA U HOTELU OZON (ČSSR, 1967)
Konec srpna v Hotelu Ozon
Uloge: Vladimir Hlavati (Vladimír Hlavatý), Jitka Horejs (Jitka Horejs)
Režija: Jan Šmit (Jan Schmidt)

21.00… GRAD ZERO (SSSR, 1988)
Gorod Zero
Uloge: Leonid Filatov (Leonid Filatov), Vladimir Menjšov (Vladimir Menьšóv)
Režija: Karen Šahnazarov (Karen Šahnazarov)

Utorak, 21. maj
17.00… PLANETA PROKLETIH (VB, 1981)
Outland
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Piter Bojl (Peter Boyle)
Režija: Piter Hajams (Peter Hyams)

19.00… UZBUNA SATELIT 02 (VB, 1969)
Moon Zero Two
Uloge: Džejms Olson (James Olson), Katarina Šel (Catherine Schell)
Režija: Roj Vord Bejker (Roy Ward Baker)

21.00… SVEMIRSKA STANICA BROJ 1 (SAD/VB, 1977)
Capricorn One
Uloge: Eliot Guld (Elliott Gould), Džejms Brolin (James Brolin)
Režija: Piter Hajams (Peter Hyams)

Sreda, 22. maj
18.00… RAT (JUG, 1960)
Uloge: Antun Vrdoljak, Eva Kšiževska (Ewa Krzyżewska)
Režija: Veljko Bulajić

20.00… Tribina: „Zona mrtvih“ – deset godina od premijere

21.00… ZONA MRTVIH (SRB, 2009)
Uloge: Ken Fori (Ken Foree), Kristina Klebe (Kristina Klebe)
Režija: Milan Konjević, Milan Todorović

Četvrtak, 23. maj
18.00… LIJEPE ŽENE PROLAZE KROZ GRAD (JUG, 1986)
Uloge: Ljubivoje Tadić, Rahela Ferari
Režija: Želimir Žilnik

20.00… Tribina: „Tehnotajz – Edit i ja“ deset godina od premijere

21.00… TEHNOTAJZ – EDIT I JA (SRB, 2009)
Technotise – Edit i ja
Režija: Aleksa Gajić

Petak, 24. maj
Fokus: Alen Delon – Zlatna palma za karijeru
17.30… U ZENITU SUNCA (FRA/ITA, 1960)
Plein soleil
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Rene Kleman (René Clément)

20.00… ROKO I NjEGOVA BRAĆA (FRA/ITA, 1960)
Rocco e i suoi fratelli
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Subota, 25. maj
17.30… POMRAČENjE (ITA/FRA, 1962)
L’eclisse
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20.00… GEPARD (ITA/FRA, 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Alen Delon (Alain Delon)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Nedelja, 26. maj
17.30… SAMURAJ / BLEDOLIKI UBICA (FRA/ITA, 1967)
Le samouraï
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Natali Delon (Natalie Delon)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.00… BORSALINO (FRA/ITA, 1970)
Borsalino
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo)
Režija: Žak Dere (Jacqes Deray)

Ponedeljak, 27. maj
17.30… CRVENI KRUG (FRA/ITA, 1970)
Le cercle rouge
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Đan Marija Volonte (Gian Maria Volontè)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.00… ŽACA (FRA/ITA, 1972)
Un flic
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Utorak, 28. maj
17.30… GOSPODIN KLAJN (FRA/ITA, 1976)
Mr. Klein
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Žana Moro (Jeanne Morreau)
Režija: Džozef Louzi (Joseph Losey)

20.00… NEDODIRLjIVI (FRA, 1985)
Parole de flic
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Žak Peren (Jacques Perrin)
Režija: Žoze Pinjeiro (José Pinheiro)

Sreda, 29. maj
Moj izbor – Ana Marija Rosi
17.00… SVETLOSTI VELEGRADA (SAD, 1931)
City Lights
Uloge: Čarli Čaplin (Charlie Chaplin), Virdžinija Čeril (Virginia Cherrill)
Režija: Čarli Čaplin (Charlie Chaplin)

19.00… NOĆ (ITA/FRA, 1961)
La notte
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

21.00… PARIZ-TEKSAS (FRA, 1984)
Paris, Texas
Uloge: Hari Din Stanton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

Četvrtak, 30. maj
17.00… KAZABLANKA (SAD, 1942)
Casablanca
Uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

19.00… KABARE (SAD, 1972)
Cabaret
Uloge: Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)

21.00… SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Zanin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Petak, 31. maj
17.00… PRISLUŠKIVANjE (SAD, 1974)
The Conversation
Uloge: Džin Hekman (Gene Hackman), Džon Kazale (John Cazale)
Režija: Frensis Ford Kopola (Francis Ford Coppola)

19.00… AMERIČKA LEPOTA (SAD, 1999)
American Beauty
Uloge: Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Anet Bening (Annette Bening)
Režija: Sem Mendes (Sam Mendes)

21.00… PISAC IZ SENKE (FRA/NEM/VB, 2010)
The Ghost Writer
Uloge: Pirs Brosnan (Pierce Brosnan), Juan Makgregor (Ewan McGregor)
Režija: Roman Polanski (Roman Polanski)

Subota, 1. jun
Filmovi iz 1949. godine
17.30… PRIČA O FABRICI (JUG, 1949)
Uloge: Marija Crnobori, Strahinja Petrović
Režija: Vladimir Pogačić

20.00… TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
Uloge: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
Režija: Kerol Rid (Carol Reed)

Nedelja, 2. jun
17.00… MAJKA KATINA (JUG, 1949)
Uloge: Nada Skrinjar, Bert Sotlar
Režija: Nikola Popović

20.00… GORAK PIRINAČ (ITA, 1949)
Riso amaro
Uloge: Silvana Mangano (Silvana Mangano), Vitorio Gasman (Vittorio Gassmann)
Režija: Đuzepe de Santis (Giuseppe De Santis)

Ponedeljak, 3. jun
17.30… BUNTOVNIK (SAD, 1949)
The Fountainhead
Uloge: Gari Kuper (Gary Cooper), Patriša Nil (Patricia Neal)
Režija: King Vidor (King Vidor)

20.00… ŠAMPION (SAD, 1949)
Champion
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Merilin Maksvel (Marilyn Maxwell)
Režija: Mark Robson (Mark Robson)

Utorak, 4. jun
17.30… PESAK IVO DžIME (SAD, 1949)
Sands of Iwo Jima
Uloge: Džon Vejn (John Wayne), Džon Agar (John Agar)
Režija: Alan Dvon (Allan Dwan)

20.00… BIO SAM RATNA NEVESTA (SAD, 1949)
I Was a Male War Bride
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), En Šeridan (Ann Sheridan)
Režija: Hauard Hoks (Howard Hawks)

Sreda, 5. jun
17.30… NOSILA JE ŽUTU TRAKU (SAD, 1949)
She Wore a Yellow Ribbon
Uloge: Džon Vejn (John Wayne), Džoana Dru (Joanne Dru)
Režija: Džon Ford (John Ford)

20.00… SAMSON I DALILA (SAD, 1949)
Samson and Delilah
Uloge: Hedi Lamar (Hedy Lamarr), Viktor Matjur (Victor Mature)
Režija: Sesil B. Demil (Cecil B. DeMille)

*************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1 – Sala „Makavejev“

Sreda, 1. maj / četvrtak, 2. maj
Neradni dani

Petak, 3. maj
Velikani svetskog filma – Harvi Kajtel
18.00… DVOBOJ DO ISTREBLJENJA (VB, 1977)
The Duellists
ul. Kit Karadin (Keith Carradine), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Ridli Skot (Ridley Scott)

20.30… PLAVA KRAGNA (SAD, 1978)
Blue Collar
ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Ričard Prajor (Richard Pryor)
r. Pol Šrejder (Paul Schrader)

Subota, 4. maj
18.00… LOŠ SPOJ (VB, 1980)
Bad Timing
ul. Art Garfankel (Art Garfunkel), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Nikolas Roug (Nicolas Roeg)

20.30… POSLEDNJE HRISTOVO ISKUŠENJE (SAD, 1988)
The Las Temptation of Christ
ul. Vilem Dafo (Willem Dafoe), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

Nedelja, 5. maj
18.00… ULIČNI PSI (SAD, 1992)
Reservoir Dogs
ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Majkl Medsen (Michael Madsen)
r. Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

20.30… ZLI PORUČNIK (SAD, 1992)
Bad Lieutenant
ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Viktor Argo (Victor Argo)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

Ponedeljak, 6. maj
18.00… OD SUMRAKA DO SVITANJA (SAD 1996)
From Dusk Till Dawn
ul. Džordž Kluni (George Clooney), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Robert Rodrigez (Robert Rodriguez)

20.30… KLAVIR (NZ/AUS/FR, 1993)
The Piano
ul. Holi Hanter (Holly Hunter), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Džejn Kempion

Utorak, 7. maj
Notr Dam
18.00… ZVONAR BOGORODIČINE CRKVE U PARIZU (FR/IT 1956)
Notre-Dame de Paris
ul. Đina Lolobriđida (Gina Lollobrigida), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
r. Žan Delanoj (Jean Delannoy)

20.30… AMERIKANAC U PARIZU (SAD 1951)
An American in Paris
ul. Džin Keli (Gene Kelly), Lesli Karon (Leslie Caron)
r. Vinsent Mineli

Sreda, 8. maj
16.00… BUNTOVNIK (VB 1961)
The Rebel
ul. Toni Henkok (Tony Hancock), Džordž Sanders (George Sanders)
r. Robert Dej (Robert Day)

18.00… NOĆ GENERALA (VB/FRA 1967)
The Night of the Generals
ul. Piter O’Tul (Peter O’Toole), Omar Šarif (Omar Sharif)
r. Anatol Litvak (Anatole Litvak)

Četvrtak, 9. maj
Festival BELDOCS
21.00… Otvaranje retrospektive reditelja Kazua Hare u prisustvu autora
Zbogom CP (JAP, 1972)
Goodbye CP
Režija: Kazuo Hara
Q&A – Kazuo Hara

Petak, 10. maj
14.00… Posvećeni život (JAP)

17.00… Potkornjak iz Šumave (ČEŠ/FRA, 2018)
The Bark Beetle of Šumava
Režija: Dimitri Martin Ženodo

Valden (AUS/ŠVA, 2018)
Walden
Režija: Danijel Cimerman

19.30… Otvaranje programa „Fokus: Portugal“ u prisustvu kuratorke Anjes
Vildenstajn (selektorka na Festivalu dokumentarnog filma DocLisboa) i
Marka Grbe Singa umetničkog direktora festivala BELDOCS

Belarmino (POR, 1964)
Belarmino
Režija: Fernando Lopes

22.00… Ekstremno privatni Eros: ljubavna pesma 1974 (JAP, 1974)
Extreme Private Eros: Love Song
Režija: Kazuo Hara

Subota, 11. maj
14.00… Careva ogoljena vojska i dalje maršira (JAP, 1987)
The Emperor’s Naked Army Marches On
Režija: Kazuo Hara

16.00… Masterklas: Kazuo Hara

17.30… Sanjajući sećanja na danas (MEK/ŠVE, 2018)
Dreaming the Memories of Now
Režija: Geska Helena Brečević, Robert Brečević

19.30… Azbestno selo u Japanu (JAP, 2016)
Sennan Asbestos Disaster
Režija: Kazuo Hara

Nedelja, 12. maj
Mala sala
12.00… Mrtve duše (FRA/ŠV/KIN, 2018)
Dead Souls
Režija: Vang Bing

Sala Makavejev
14.00… Sa istoka (BEL, 1993)
From the East
Režija: Šantal Akerman

16.00… Masterklas: Marijana Lamber, direktorka produkcije Šantal Akerman

18.00… Otvaranje retrospektive filmova Gorana Devića u prisustvu autora
Uvozne vrane (HR, 2004)
Režija: Goran Dević

Nemam ti šta reć’ lijepo (HR, 2006)
Režija: Goran Dević

Tri (HR, 2008)
Režija: Goran Dević

Q&A – Goran Dević

20.00… Ruševine (POR, 2009)
Ruins
Režija: Manuel Mozos

22.00… Tvoje lice (KIN. TJP, 2018)
Your Face
Režija: Tsai Ming-Lijang

Ponedeljak, 13. maj
14.00… Sretna zemlja (HR, 2008)
Režija: Goran Dević

Donžuani: oprostite, gospodična (HR, 2011)
Režija: Goran Dević

16.00… Masterklas: Goran Dević

17.30… Rio Korgo (POR, 2015)
Režija: Maja Koza, Sergio da Kosta

18.00… Multimedijalna sala
Promocija knjige Pavla Levija „Cimanje slika“, moderator Petar Milat

19.30… Na čaju sa damama (VB, 2018)
Nothing like A Dame
Režija: Rodžer Mičel

22.00… Nasukan (POR, 2018)
Ashore
Režija: Leonor Teles

Utorak, 14. maj
16.00… Bilo šta i sve (POR, 2018)
Sobre tudo sobre nada
Režija: Didio Pestana

Q&A – Didio Pestana

18.00… Držati oblake (FIN, 2018)
Holding Clouds
Režija: Sara Pathirane

Pozdrav iz slobodnih šuma (SAD/SL/HR, 2018)
Greetings from Free Forests
Režija: Ijan Soroka

20.00… Poplava (HR, 2010)
Režija: Goran Dević

Dvije peći za udarnika Josipa Trojka (HR, 2012)
Režija: Goran Dević

U ime Republike Hrvatske (HR, 2019)
Režija: Goran Dević

22.00… Pogranična ograda (AUS, 2018)
The Border Fence
Režija: Nikolas Gejrhalter

Sreda, 15. maj
Nagrada Goja – Pilar Miro
19.00… BELTENEBROS (ŠPA/HOL, 1991)
Beltenebros
Uloge: Terens Stemp (Terence Stamp), Petsi Kensit (Patsy Kensit)
Režija: Pilar Miro (Pilar Miró)

21.00… KRILA SREĆE (ŠPA, 1993)
El pájaro de la felicidad
Uloge: Mersedes Sampjetro (Mercedes Sampietro), Hose Sakristan (José Sacristán)
Režija: Pilar Miro (Pilar Miró)

Četvrtak, 16. maj
19.00… TVOJE IME TRUJE MI SNOVE (ŠPA, 1996)
Tu nombre envenena mis sueños
Uloge: Karmelo Gomez (Carmelo Gómez), Ema Suarez (Emma Suárez)
Režija: Pilar Miro (Pilar Miró)

21.00… GARI KUPERU KOJI SI NA NEBESIMA (ŠPA, 1980)
Gary Cooper, que estás en los cielos
Uloge: Mersedes Sampjetro (Mercedes Sampietro), Džon Finč (Jon Finch)
Režija: Pilar Miro (Pilar Miró)

Petak, 17. maj
19.00… VRTLAREV PAS (ŠPA/POR, 1996)
El perro del hortelano
Uloge: Ema Suarez (Emma Suárez), Karmelo Gomez (Carmelo Gómez)
Režija: Pilar Miro (Pilar Miró)

21.00… PRIČAĆEMO VEČERAS (ŠPA, 1982)
Hablamos esta noche
Uloge: Viktor Valverde (Viktor Valverde), Danijel Disenta (Danijel Disenta)
Režija: Pilar Miro (Pilar Miró)

Subota, 18. maj
16.00-24.00… Noć muzeja 2019

Nedelja, 19. maj
Uspomena na Jelenu Žigon
20.00… GRAĐANIN MALE VAROŠI (JUG, 1961)
Uloge: Jelena Jovanović Žigon, Rade Marković
Režija: Mladomir Puriša Đorđević

Ponedeljak, 20. maj
19.00… Vojnofilmski centar Zastava film u saradnji s Jugoslovenskom kinotekom:
Da se ne zaboravi – 20 godina od NATO agresije na SRJ
Dokumentarni film „Život je jači“
dobitnik specijalnog priznanja na 9. međunarodnom festivalu u Moskvi
Reditelj: Milivoje Nestorović
Snimatelj: Mirko Lukanović

Dokumentarni film „Heroji odbrane, Treća armija VJ u odbrani od NATO agresije“
Reditelj: Milivoje Nestorović

Utorak, 21. maj – nedelja, 26. maj
Festival italijanskog filma
Program će biti objavljen naknadno.

Utorak, 28. maj
Retrospektiva – Aleksandar Saša Petrović
18.00… JEDINI IZLAZ (JUG, 1958)
Uloge: Mija Aleksić, Zlatko Madunić
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… DVOJE (JUG, 1961)
Uloge: Beba Lončar, Miha Baloh
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Sreda, 29. maj
18.00… DANI (JUG, 1963)
Uloge: Olga Vujadinović, Ljubiša Samardžić
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… TRI (JUG, 1965)
Uloge: Velimir Bata Živojinović, Ali Raner
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Četvrtak, 30. maj
18.00… SKUPLjAČI PERJA (JUG, 1967)
Uloge: Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Petak, 31. maj
18.00… BIĆE SKORO PROPAST SVETA (FRA/JUG, 1968)
Uloge: Ani Žirardo (Annie Girardot), Mija Aleksić
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… MAJSTOR I MARGARITA (ITA/JUG, 1972)
Il maestro e Margherita
Uloge: Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mimsi Farmer (Mimsy Farmer)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Subota, 1. jun
18.00… Program kratkih filmova Aleksandra Saše Petrovića
UZ DRUGA JE DRUG (JUG, 1955)
LET NAD MOČVAROM (JUG, 1956)
PETAR DOBROVIĆ (JUG, 1957)
PUTEVI (JUG, 1958)
RAT – RATU, ILI DIMITRIJE TUCOVIĆ (JUG, 1960)
ZAPISNIK (JUG, 1964)
SABORI (JUG, 1965)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… GRUPNI PORTRET SA DAMOM (FRA/SRN, 1977)
Gruppenbild mit Dame
Uloge: Romi Šnajder (Romy Schneider), Bred Durif (Brad Douriff)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Nedelja, 2. jun
18.00… SEOBE (JUG/FRA, 1989)
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Rišar Beri (Richard Berry)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… SEOBE 2 (JUG/FRA, 1989)
Uloge: Dragan Nikolić, Vladislava Vladica Milosavljević
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Ponedeljak, 3. jun
19.00… Vojnofilmski centar Zastava film u saradnji s Jugoslovenskom kinotekom:
Da se ne zaboravi – 20 godina od NATO agresije na SRJ
„Odlikovane ratne brigade – 125. motorizovana brigada“
Reditelj: Marko Kamenica

„Ratna beležnica 126. brigade“
dokumentarni film
Reditelj: Danilo Peškvan

Utorak, 4. jun
18.00 i 20.30… MADAM X (SAD, 1966)
Madame X
Uloge: Lana Tarner (Lana Turner), Džon Forsajt (John Forsythe)
Režija: Dejvid Louel Rič (David Lowell Rich)

Sreda, 5. jun
60 godina od premijere filma „Put u visoko društvo“
18.00 i 20.30… PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1959)
Room at the Top
Uloge: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Džek Klejton (Jack Clayton)

(danubeogradu.rs)

Prethodno Trka Wings For Life na Ušću
Sledeće Fudbal: Super liga Srbije 2018/19, 35. kolo

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.